Aktivity-úvod - 315. Oddíl skautů

315.oddíl
Přejít na obsah
AKTIVITY
Od 10.01.2022 spouštíme projekt Aktivity. Myslím si, že tento projekt nemá v běžných skautských oddílech obdoby a proto Vás prosím o určitou shovívavost, než vychytáme všechny mouchy. Tento projekt zatím poběží v bodovacím období Leden-Únor ve zkušebním režimu. O čem projekt Aktivity bude a co tím sledujeme. V první řadě chceme změnit průběh klasických schůzek. Schůzky skautských družin a jejich program běží prakticky v nezměněném režimu několik desetiletí a dle mého názoru již dostatečně nereflektuje na současné požadavky. Děti v dnešní době mají řadu možností jak trávit svůj čas, konkurence je velká, avšak skautský oddíl by měl mladému člověku nabízet celostní rozvoj jeho osoby, fyzický, duševní, společenský a sociální. Skautská činnost by měla mladého člověka připravit na skutečný život a v rámci oddílových aktivit,  by měla veškerá činnost oddílu k těmto cílům směřovat. V budcounu proto chceme změnit klasický průběh schůzek a věnovat se konkrétní činnosti, kterou si každý člen může zvolit, rozvíjet se v ní a dle vlastní úvahy ji doplňovat a měnit. Co tím tedy sledujeme? Právě naplnění všech cílů skautské výchovy. Chceme, aby si každý uměl sám poradit, orientovat se v konkrétní problematice, kluci budou mít možnost se něco naučit. Bude tu šance poznat, k čemu kdo inklinuje, co jej může bavit a co nikoliv. Přichází jedinečná možnost obohatit činnost ve skuatském oddíle - tedy nejen zábavu, kamarádtsví a drobrodružství, ale i široké poznání, zručnost a rozvoj všeobecných dovedností. Třeba to bude mít i vliv na směřování k budoucímu povolání, nebo minimálně může každý člen poznat svoje vlohy pro tu konkrétní činnost. Možností jak to celé uchopit je mnoho a je jen na nás jak se s tím popereme. Chci však, aby to co dětem nabídneme, bylo kvalitní, plnohodnotné, bezpečně a aby to mělo smysl. Ve zmíněném bodovacím období to všechno proběhne na střídačku s klasickými schůzkami. Tedy jeden týden schůzky, druhý týden aktivity.  

Jak se na Aktivitu přihlásit a co to bude stát :
Každá aktivita má omezený počet členů a proto prosím nezapomeňte se na konkrétní Aktivitu čas přihlásit. Není třeba věšet hlavu, že se na někoho v něčem nedostane, Aktivity budeme vždy opakovat tak, aby se tam vyměnilo co nejvíce lidí. Na stránkách tak bude přehled kolik je u konkrétní Aktivity volných míst a kolik jich lze naplnit. Veškeré Aktivity hradíme z prostředků oddílu, tedy z prostředků, které nám dáváte k dispozici prostřednictvím přebytků z výprav. Veškerá výbava oddílu, dílny a dalších pomůcek, byla primárně hrazena z těchto peněz a z pěnez vkladů členů vedení oddílu.  Proto jsou všechny Aktivity v rámci činnosti zdarma, jediný vklad, který bude nutný z Vaší strany, je maximálně vhodné oblečení nebo třeba konkrétní nástroj (hudební). Ostatní věci, pomůcky a doplňky děti vždy dostanou od nás. Sledujte vždy aktuální tabulku naplněnosti, když se někdo odhlásí, uvolní se místo. tyto počty se musí dodržet. důvodem může být bezpečnost dětí, omezenost pozornosti vedoucího či efektivnost Aktivity.

Co budu k Aktivitám potřebovat:
Jak jsem již psal, vhodné oblečení, dobrou náladu, přezůvky, a další pomůcky, které konkrétní vedoucí vždy před Aktivitou pomocí stránek zveřejní.

Pro koho jsou Aktivity určeny:
Pro všechny skauty. Nechci bránit vlčatů, záleží na Vašem povědomí o schopnostech Vašeho syna. Primárně je to určeno tedy pro skauty, ale když přihlásíte vlče, tak se určitě nic nestane. Vlčatům však zůstane pravidelná pondělní schůzka.

Kolika Aktivit se mohu zúčastnit:
Kolika chcete, tak jak máte čas a jak bude místo, tak se můžete na konkrétní Aktivitu přihlásit. V rámci oddílu je pro členy  povinná alespoň jedna týdně, zejména ta, která se týká skautské stezky.

Jaký bude program Aktivit:
Ten se bude neustále doplňovat, opkaovat a měnit. Stále budeme doplňovat nové a nové aktivity, některé budou závislé i na ročním období. Například každodenní večerní aktivita s různým vedoucím na téma sportovní činnosti - kolo, běh, plavání cvičení a další. Tuto aktivitu chceme spustit v následujícím měsíci.  Děti tak budou moci každý den v určený čas chodit s některámi členy oddílu a s některým z vedoucích svičit či nějak sportovat.
Návrat na obsah