Seznam věcí na tábor - 315. Oddíl skautů

315.oddíl
Přejít na obsah
Táborové vybavení, aneb co si sbalit

Oblečení na cestu - kroj :
krojová košile, šátek, turbánek, šňůrka s píšťalkou, vhodné kraťasy s opaskem, (klobouk, lodička, kšiltovka vlčat, naleštěné pohory (kanady)
nebo pevné turistické boty !!!)

Brašna přes rameno :
doklady (platný průkaz s fotografií), stezka, KPZ, (osobní lékárnička), větší nůž, trhák + tužka, uzlovačka, zápalky, kapesník, hřeben, kapesné

Do batohu každý :
Batoh si člen veze na stavební výpravu, tedy prádlo na tři dny, plavky, ručník, mýdlo, ešus, hrnek, příbor, tenisky, pracovní oblečení, pracovní rukavice, spacák, kaimatka, pracovní kšiltovka
svetr, bunda, pláštěnka,  kartáček a pasta, tričko, šátek na hry, tenisky (na louku a do lesa ne do města!!!),  

Do batohu stanová dvojice :
sekera, dvoumetr, štípačky

Do bedničky každý :
ponožky na spaní, opasek, pevný igelit 1 x 2 m, baterka, nárh. baterie, 2x čísté dlouhé kalhoty ke kroji (nejlépe celozelené khaki) , tenisky do vody, barevné prostěradlo nebo tenká deka, kulich na spaní, kapesníky, spodní prádlo a ponožky min. 7 dní,  7 x tričko či košile, tepláková souprava, zástěra do kuchyně, utěrka a hadr na nádobí, škrabka na brambory, pevný provaz 5-10 m, klubko přírodního provázku, toaletní papír, dopisní papíry, obálky, známky, deník, skautský zápisník, psací a kreslící potřeby, sluneční brýle, opalovací krém, čepice proti slunci, oblečení na spaní, jelení lůj, dvě vyjímatelné poličky do bedničky

do samostatného balíčku (nevejde-li se do bedničky): karimatka (popř. nafukovací  matrace o rozměru na šířku 60 cm), gumové holínky a případná další náhradní obuv, taška musí být podepsaná a uzavřená, prosím nepřidělávejte ji k bedničce !  
Do bedničky stanová dvojice :
čištění na boty (hadr, krém, kartáček na krém, hrubý kartáč na bláto, jemný kartáč na leštění), mýdlo a kartáč na praní, šití, brousek, hodinky, igelit 0.6 x 8 m a krabičku napínáčků

Hodí se - turistická mapa Havlíčkobrodsko, buzola, dalekohled

Je dobré mít osobní lékárnu (hlavně starší 12 let):
zavírací špendlík 2x, polštářková náplast, pružné obinadlo, gáza, jodisol pero, paralen, carbosorb, trojcípý šátek, jelení lůj, kostky cukru, obinadlo střední 1ks, leukoplast(leukopor, bezpolšt. náplast) dobrá to věc, u pravidelných uživatelů léků je nutné léky odevzdat a budou vydávány zdravotníkem tábora.

Navíc všichni vitamín B - b-komplex či jiné, preventivní užívání proti klíšťatům. Začni brát každý den alespoň 10 dní před odjezdem na tábor !

Toto je doporučená výstroj a výzbroj osvědčená mnoha tábory, věci navíc nejsou opravdu potřeba a znamenají zbytečné zatížení batohu a nedostatek místa ve stanu.


Všechny potřeby uvedené v tomto seznamu jsou povinné !
Žádáme rodiče, aby dohlédli na úplnost výstroje dle tohoto seznamu.
Věci navíc v rámci celotáborové hry se členové dozvědí na oddílové schůzce osobně!

Doporučuji si také vzít pistol na vodu příměřených rozměrů

Mobilní telefon na tábor nedoporučuji, neboť se již několikrát ztratil, nebo byl poškozen. V případě užívání mobilního telefonu během programu bude odebrán členem vedení a uložen v poradním stanu. Rádcové a podrádcové mobilní telefon určitě s sebou, bude ale uložen u vedení v trezoru.
Návrat na obsah