Přiblížil se nám tábor a proto zde uvádíme informace důležité pro Vás a pro řádný průběh příprav. Letošní tábor bude v hodně věcech nový. Bohužel kvůli překvapení pro děti nemohu říci mnoho podrobností, ale ve stručnosti jsem s novým vedením oddílu celý tábor totálně “překopal”, ať už co se týče pravidel, programu, ale i ohledně staveb, jejich důležitosti a vlastně se i změnil celý postup stavby.  Již druhý víkend jsem s některými členy vedení trávil na tábořišti, kde stavíme novou kuchyň. Nebude se již jednat o stejný vzhled a postup, ale o pořádnou kuchyň s pořádnou střechou a pořádným skladem. Její stavba už nás přišla na 11.000 Kč a ještě nějakých 5.000 stát bude. Ale výsledek bude super. Vybavení ? To bude stát dalších 10.000 Kč. Mezi novinkami budou dva velké plynové hořáky. Třetí bude multifunkční na různé rozměry nádobí. A úplnou novinkou bude absorpční lednice. Takže bude zapotřebí zařídit další dvě velké PB bomby (cca 3.000 Kč). No a mohl bych mluvit dále …. změn bude opravdu hodně.

Program tábora rovněž prošel kompletní změnou a musím říci, že to stojí za to. Letošní tábor bude zkrátka úplně nový se vším všudy. Vlastně, jediná stará věc na tom táboře budu já a Tetřev 🙂

Prosím řiďte se všemi pokyny, které jsou uvedeny k táboru. Jakýkoliv dotaz se mnou řešte ať to všechno doladíme. Věci dejte dětem dle seznamu.

V případě, že by jste chtěli na tábor přispět mimořádnou částkou, budeme jenom rádi.  Dar můžete poskytnou buď v hotovosti, ale lépe na náš účet 102 646 0835 / 6100. Do kolonky zpráva pro příjemce napište DAR  ( uveďte prosím přesně, pro kontrolu účetnictví ať máme příjmy odlišně ) a jméno od koho.

Závěrem Vám ještě jednou děkuji za pomoc s úklidem po těžbě dřeva v boji s kůrovcem. Slíbený dar od lesáků zatím není a nikdo neví jestli bude.  Naše středisko za nás bojuje tak uvidíme.  Připravuji na příští oddílový rok několik projektů stran ochrany přírody a její podpory. Věřím, že jistě najdu mnoho nadšenců, kteří nám pomohou. Poslední měsíce se tématu ochrany přírody velmi věnuji a dávám tomu opravdu mnoho času.  Nechám si opět jednotlivé body jako překvapení, ale třeba…. jen tak pro ochutnávku…. bude mít oddíl vlastní čmelín atd . 🙂

Díky a v případě dotazů volejte nebo pište (nezlobte se, že na email odpovídám opožděně 🙂 ).

Michal Sedlecký